Публікація в галузевій спеціалізованій газеті "Харчовик" №15(143) 9-22 серпня 2011р.

 

Ярослав ЧУПРИНА, директор ПП «Грибное дело»:

– Наше підприємство – один із найпотужніших виробників такого гриба, як глива(рос. вешенка) у Харківському регіоні. Основним завданням нашої діяльності є розвиток грибівництва в Україні шляхом формування її виробничого, інтелектуального і кадрового потенціалу. При цьому головним пріоритетом для нас є безперервне виробництво гливи високої якості, завдяки чому клієнти впевнені у надійності партнерських стосунків із нами.

Ми пропонуємо клієнтам не тільки гриби, а й грибні блоки – нові та після першої хвилі; системи приточної вентиляції: зволожувачі, калорифери (теплообмінники), вентилятори; автоматику для грибівництва тощо.

Як кожний вид бізнесу грибна справа має свої переваги і недоліки. Останнім часом існує тенденція до звуження сировинної бази. Річ у тім, що грибні блоки виготовляють із соломи злакових культур та із лушпиння соняшника. Якщо раніше ці продукти вважали відходами виробництва, то нині вони є сировиною для виготовлення паливних пелет, динаміка експорту яких у країни Західної Європи невпинно зростає. Відповідно, підвищується ціна такої сировини, що позначається на собівартості грибів. Окрім того, собівартість зростає внаслідок подорожчання енергоносіїв.

Усе це призводить до того, що виробники якісних грибів на промисловій основі змушені підвищувати ціни на готову продукцію. Однак справедливому ринковому ціноутворенню заважають непрогнозовані сплески пропозиції дешевої продукції приватних домашніх господарств, що працюють без необхідних дозволів і незаконно використовують енергоносії за побутовими тарифами.

На противагу, в організації грибівництва є й позитивні моменти, наприклад, в оподаткуванні – законодавці перебачили встановлення ПДВ за спеціальним режимом, маємо також низку переваг щодо податку на прибуток. Шкода тільки, що деякі положення податкових норм не конкретизовані, відірвані від практики провадження грибного бізнесу. Грибні виробництва, приміром, не можуть браковані сировину і матеріали відносити на валові затрати, оскільки КМУ не затвердив норм браку в грибному виробництві.

Є й інший позитивний момент – це наявність вітчизняного обладнання з оптимальним співвідношенням ціни і якості, яке ми пропонуємо своїм клієнтам. Обладнання європейського виробництва досить надійне і ефективне, проте дороге. Його вартість прийнятна для стабільних умов господарювання (у країнах Західної Європи грибів вирощують у сотні разів більше, ніж в Україні), коли терміни окупності 7–10 років є звичними для інвесторів. У країнах СНД інші реалії. Тому ми пропонуємо обладнання, автоматику, які при належній якості та стабільності роботи на порядок дешевші, що, з одного боку, забезпечує стабільність усіх технологічних процесів, а з іншого – значно скорочує термін окупності інвестицій.

Окрім виробництва і постачання обладнання, ми розробляємо і пропонуємо нашим партнерам технології вирощування глив, надаємо їм консультації.

Запрошуємо всіх зацікавлених до діалогу і співпраці.

 
Раскрутка сайта: TurboSeo
Качественное создание сайта в Киеве. быстрый хостинг от Bitte